Постинг
31.12.2022 09:17 -
...ужасните ''тайни'', на
на най -ужасното ЗЛО, създадено, някога - Коминистич. Интернационал..
/""скрит""зад Банкерския ЕЛит @ и Държавнияя капитализъм...
@
пп..
реших и аз, да го копирам..защото, е ВАЖНО, и нужно...съжалявам за Темата..
със г съкращение, от блогера севастин...
По-важно е да се върнем към началото и участието на държавата в икономиката – към проблема с държавния капитализъм. По начало, ако всичко е нормално и зависи от волята на хората, не съществува по-голяма сила от държавата. Тя държи репресивните органи – войска, полиция и т.н. Но далеч по-важна е ролята, която чрез законодателството, може да играе в икономиката. На първо място – водещото й място във финансията. Благодарение на централната банка и монопола за емитиране на парите.
Повтарям, единственото изключение са САЩ. Но те, както и Израел, са частно фолмирование на семейство Ротшилд. Друга тема, защото за същността на Банката на Федералния резерв са изписани тонове хартия…
Само че чия е идеята за централна банка? Отварям програмата на комунистическото движение по света – „Манифест на комунистическата партия“ от Карл Маркс и Фридрих Енгелс. Осведомените хора са наясно, че всъщност манифестът бил поръчан от Ротшилд срещу щедро възнаграждение. „Нейтън Ротшилд връчил на [Карл] Маркс два чека за общо няколко хиляди английски лири (днес равняващи се на стотици хиляди или дори на милиони долари.), за да финансира каузата на социализма. Чековете бяха изложени в Британския музей, след като лорд Лайънъл Уолтър Ротшилд – попечител на музея – завеща собствената си сбирка и библиотека на Бритиш Мюзеум.
В лицето на Кашел Мордехай Леви, Ротшилдови съзрели изумително изкривено съзнание. То го довело до там, че разглеждал историята не като поредица от събития, които се намират в някаква причинно-следствена връзка. Даже не и като съревнование на идеи. Това наистина било прекалено възвишено, за да може със сръчността на талмудист да обясни нещата. Той подходил по-най-елементарния и затова най-лесния за възприемане начин – борба на материални интереси. Точно това било необходимо на „светата банкова фамилия“. Да обяснява сложни неща по елементарен начин. Метод, възприет от всички комунисти, и то навсякъде.
Ето как се стигнало до приписването на Енгелс схващане, че: „Историята на всяко досегашно общество е история на класови борби.”[53] Подобна отправна точка дава шансове за лесни отговори на сложни въпроси. Докато марксистите винаги са укривали истината. Често пъти повечето от тях не само не я знаели – тя въобще не ги интересувала. Ако у тях все още мъждукали последните недогорели духовни въгленчета, те скоро угасвали в „борбата на материалните интереси”.
Още преди Френската революция основният девиз на франкфуртските илюминати бил: „Няма чак толкова висока стена, която магаре, натоварено със злато, да не може да прескочи.”
По-късно Енгелс обрисувал Маркс в поема като чудовище, посиняло от злоба и омраза, „сякаш десет хиляди дявола го бяха сграбчили за косата”.[54]
Онези, които го познавали, по-късно огорчени и разочаровани
обсъждали неимоверния му егоизъм.
Бившят му приятел, еврейският социалист, масон и „баща на национализма“ Джузепе Мацини писал: „Сърцето му по-скоро тупти с омраза към хората, отколкото с любов към тях.” Наричали го „разрушителен дух”. Имал неприятни очи, които „излъчвали зли пламъчета”. Не го интересувала демокрацията.
Според Енгелс Маркс се държал като диктатор с екипа на “Neue Rheinische Zeitung”.[55] Не понасял никаква критика. И уж се борел срещу експлоатацията, а не само експлоатирал, а буквално превръщал в роб всеки, завъртял се край него. Бил истински тиран. Цели 40 години неговата икономка се трудила неуморно без всякакво заплащане – за един покрив и къшей хляб.
Маркс подкрепял робството в Съединените щати и като своя събрат илюминат генерал Албърт Пайк[56], не криел своето расистко отношение към чернокожите. В писмо до Енгелс презрително нарекъл:
Фердинанд Ласал „напълно объркан” и „еврейски негър”. Той „остроумничи”: „Сега ми става напълно ясно, както сочат формата на главата му и начинът по който расте неговата коса, че той е наследник на негрите, присъединили се към бягството на Мойсей от Египет (освен ако неговата майка или баба по бащина линия не се е сношила с негър). Ето как това единение на еврейство с арийство на основата на негърското е произвело един необичаен хибрид. Натрапчивостта на това момче също наподобява негърска.”[58]
Такъв е истинският морал на всички последователи на чудовището Карл Маркс – комунистите, марксистите, социалистите. А представата за „най-хуманната” идеология съставителите на „Манифеста на комунистическата партия” красноречиво изобразили още в първото изречение на своето изплагиатствано „съчинение“:
„Призрак броди из Европа – призракът на комунизма.”[59]
Кажете ми, има ли добър призрак, след като е известно, че на езиците от германската група например думата (ghost, gбst, gaisto, ghoizdo, geisa) произлиза от санскритското hedas и означава гняв? Като се каже призрак се разбира нещо демонично, лошо, зъл дух. Докато „дух“ е нещо съвсем различно – на латински spiritus е дъх. Затова се говори за Свети Дух, а не за призрак. Първоначално призракът тръгнал из Стария континент.
В какъв порядък индоевропейските народи ...
Кое в кабинета на Радев е както трябва, ...
AкълоЛипсис!!?
Кое в кабинета на Радев е както трябва, ...
AкълоЛипсис!!?
1.
notfun -
...повода, да се разпиша, бе..дебелата глава,бай Крум, който ме..преследва от 5- 6г..
31.12.2022 09:23
31.12.2022 09:23
чети внимателно, ще продължа, да бъда..търпелива, и праволинейна..
знаещ, че пиша, от Любов, и ревност, към Истината, Свободата,и Любовта..
или, Спасението на Душата..нали, си..уж християнин, бъди нащрек..
Припомням знаменитата статия на Георги Ифандиев:
https://diagnosa/diagnosite-mi/%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-3
Коментирам и давам тема за размисъл.
Пчелен кошер според теб какъв строй е? Търтеите какво ги правят пчелите работнички?
Кой командва във един пчелен кошер?
И накрая човек краде медът от пчелния кошер и пак на всичкото отгоре кошерът продължава да съществува.
Помисли, аз не споря.
Другото което аз знам че комунизъмът не се е развил във формата във която е бил замислен. Извратили са го.
цитирайПчелен кошер според теб какъв строй е? Търтеите какво ги правят пчелите работнички?
Кой командва във един пчелен кошер?
И накрая човек краде медът от пчелния кошер и пак на всичкото отгоре кошерът продължава да съществува.
Помисли, аз не споря.
Другото което аз знам че комунизъмът не се е развил във формата във която е бил замислен. Извратили са го.
Разглеждам и капитализмът.
Като замисъл е добър но и той със течение на времето е изроден, най пресен пример ЕС прави всичко възможно за едно щуро ЕГО като праща помощи за украйна а същевремено масите, тоест народа му почна да изнемогва заради това ЕГО.
Другото което е при капитализмът всичко е печалба, големите корпурации във диво хишнечество поглъщат малките.
Не случайно робовладелството се е пръкнало при капитализмът.
цитирайКато замисъл е добър но и той със течение на времето е изроден, най пресен пример ЕС прави всичко възможно за едно щуро ЕГО като праща помощи за украйна а същевремено масите, тоест народа му почна да изнемогва заради това ЕГО.
Другото което е при капитализмът всичко е печалба, големите корпурации във диво хишнечество поглъщат малките.
Не случайно робовладелството се е пръкнало при капитализмът.
4.
notfun -
...алекс, давам, само кратък текст, инак ,чета го ГИфандиев, от 5 -6г..
31.12.2022 09:43
31.12.2022 09:43
Комунал банкери, държат и Хляба, и ножа, и така ни 'държат' за Гърлото, векове..
мисля, че се вижда, на всяка улица, и БАНКА..но, РАБОТА, и препитание, за
народа, няма!!!!
ето и поради това, К Маркс, остро критикува, буржоазният строй, а НЕ критикува..
и 'пропуска'' банкерите..които са истинските ИЗЕДНИЦИ, и паразити/ негови спонсори..
не искам да рзтеглям Темата, празник е все пак..
Истината, винаги, е проста, тя е 'на масата'..
Лъжата е сложна и така нужна на Комунист Банкстери...
затова, и Комунизмът е манипулиран, опорочен, както си написал..
както, е писано е в Книгата - по делата им, ще ги познаете..
който,има очи, ще види, който има уши, ще чуе..
социалисти, марксисти и не знам си какви няма смисъл да ги разглеждаме защото са подклонове я на комунизмът я на капитализмът.
цитирайstiraks написа:
Разглеждам и капитализмът.
Като замисъл е добър но и той със течение на времето е изроден, най пресен пример ЕС прави всичко възможно за едно щуро ЕГО като праща помощи за украйна а същевремено масите, тоест народа му почна да изнемогва заради това ЕГО.
Другото което е при капитализмът всичко е печалба, големите корпурации във диво хишнечество поглъщат малките.
Не случайно робовладелството се е пръкнало при капитализмът.
Като замисъл е добър но и той със течение на времето е изроден, най пресен пример ЕС прави всичко възможно за едно щуро ЕГО като праща помощи за украйна а същевремено масите, тоест народа му почна да изнемогва заради това ЕГО.
Другото което е при капитализмът всичко е печалба, големите корпурации във диво хишнечество поглъщат малките.
Не случайно робовладелството се е пръкнало при капитализмът.
7.
notfun -
...добре си го разбрал..Благодаря ти за отнощението, френд..Весели празници..здраве и любов,ти желая..
31.12.2022 09:46
31.12.2022 09:46
stiraks написа:
социалисти, марксисти и не знам си какви няма смисъл да ги разглеждаме защото са подклонове я на комунизмът я на капитализмът.
Като всеки обикновен ден, със едната разлика че трапезата ни е по отрупана.
Весели празници и нова година че януари като се почне със имени дни ................. .
цитирайВесели празници и нова година че януари като се почне със имени дни ................. .
9.
notfun -
...материалът е остро изключение ,от фалшивиата българск.Медийна среда, трябва да се чете, и разсъждава..
31.12.2022 10:03
31.12.2022 10:03
Под диктовката на Нейтън Ротшилд двамата негови наемни писачи Маркс и Енгелс са записали в „Манифеста на комунистическата партия“ буквално следното, отнасящо се до водещите държави на света:
„Все пак за най-напредналите страни почти без изключение в употреба могат да влязат следните [мерки, част от „деспотичните набези в правото на собственост и в буржоазните производствени отношения]:…
2. Висок прогресивен данък…
5. Централизация на кредита в ръцете на държавата чрез една национална банка с държавен капитал и изключителен монопол.“[61]
Кой ще отрече, че днес не съществува правителство на земята, без това на Съединените щати, което да не изпълнява тази Ротшилдова повеля. Отвъд Океана тя е доведена до нещо още по-страшно – до монопол на 12 частни банки с предимно еврейски капитали и под контрола на семейство Ротшилд. Това става през 1913 г. с приемането на Закона за Системата на Федералния резерв, който действа до ден днешен. Еврейските банкери прибират по 17 на сто от всеки долар, пуснат в обращение… Единствените двама президенти, които са опитвали да се противопоставят на левитския Интернационал, загинаха. Да, имам предвид Ейбрахъм Линкълн и Джон Кенеди. Да видим дали не греша? Или пък преувеличавам? Нека проверим пак чрез мнението на ликвидирания от неговите единоверци Еърън Русо – един истински крупен милионер:
......
....няма важно Световно събитие, което, да не е режисирано,и манипулирано
от тази комунално банкерска дружинка, Историята, води началото, от векове..
и ,е написана, от тях...
се свежда до материален интерес.
Тези, които не мислят само за пари, оцеляваме по някакво чудо :).
Е, аз знам, че не всичко е пари. Познавам и други, които са го разбрали.
Обаче.
Не е толкова лошо да се родиш беден.
Не е толкова лошо и да умреш беден.
Защо обаче трябва да си беден в промеждутъка?
Маркс е излъгал типично по еврейски - ще има за всички :), това е лъжа.
Дори не говорим дали ще е по равно за всички.
И тогава имаше типов хляб и бял хляб.
Деликатесен салам и кучешка радост.
Магазини за другари и магазини за останалите.
Разликата прибираше държавата.
После другарите прибраха държавата.
Така се роди постсоциализмът. След унищожаване на капитализма, колкото го е имало у нас, отново преминахме към капитализъм с партизанско лице. Ще рече, капиталите на държавата родиха най-уродливия вид капитализъм - бандитския, див, планинско-селски необразован чобански смрадлив капитализъм, повече приличащ на хайдушко сдружение, отколкото на обществен строй.
Задача втора на интернешънъл другарчетата - събаряне на капитализма по света във вчерашния му вид и привеждането му към нашето социално изобретение. Защо?
Защото и така може!
Как така трябва да чакаш с месеци за лекарски преглед в най-развитата капиталистическа държава на Европа?
Как така трябва да хванеш самолета за друга също много развита капиталистическа държава в Европа, за да? Занесеш антибиотици на болно дете, което ще умре, защото лекарят - кон да го плющи! - решава, че няма нужда от такива лекарства?
ЕТО КАК СЕ ПОДРИВАТ УСТОИТЕ НА ДОСКОРО НАЙ-НОРМАЛНИЯ ОБЩЕСТВЕН СТРОЙ - ГРАБЕЖ И ДИСКРЕДИТИРАНЕ!
Целта... всички я знаем или поне ние, дето имаме глави на раменете.
Всичко за няколко хиляди.
Другите... ще бачкат за нас, де ще ходят?!
С пет долара в някои африкански държави изкарват по цял месец.
Ако някой го смята за нормално?
Защото... някой друг не си е свършил работата, когато още можеше...
цитирайТези, които не мислят само за пари, оцеляваме по някакво чудо :).
Е, аз знам, че не всичко е пари. Познавам и други, които са го разбрали.
Обаче.
Не е толкова лошо да се родиш беден.
Не е толкова лошо и да умреш беден.
Защо обаче трябва да си беден в промеждутъка?
Маркс е излъгал типично по еврейски - ще има за всички :), това е лъжа.
Дори не говорим дали ще е по равно за всички.
И тогава имаше типов хляб и бял хляб.
Деликатесен салам и кучешка радост.
Магазини за другари и магазини за останалите.
Разликата прибираше държавата.
После другарите прибраха държавата.
Така се роди постсоциализмът. След унищожаване на капитализма, колкото го е имало у нас, отново преминахме към капитализъм с партизанско лице. Ще рече, капиталите на държавата родиха най-уродливия вид капитализъм - бандитския, див, планинско-селски необразован чобански смрадлив капитализъм, повече приличащ на хайдушко сдружение, отколкото на обществен строй.
Задача втора на интернешънъл другарчетата - събаряне на капитализма по света във вчерашния му вид и привеждането му към нашето социално изобретение. Защо?
Защото и така може!
Как така трябва да чакаш с месеци за лекарски преглед в най-развитата капиталистическа държава на Европа?
Как така трябва да хванеш самолета за друга също много развита капиталистическа държава в Европа, за да? Занесеш антибиотици на болно дете, което ще умре, защото лекарят - кон да го плющи! - решава, че няма нужда от такива лекарства?
ЕТО КАК СЕ ПОДРИВАТ УСТОИТЕ НА ДОСКОРО НАЙ-НОРМАЛНИЯ ОБЩЕСТВЕН СТРОЙ - ГРАБЕЖ И ДИСКРЕДИТИРАНЕ!
Целта... всички я знаем или поне ние, дето имаме глави на раменете.
Всичко за няколко хиляди.
Другите... ще бачкат за нас, де ще ходят?!
С пет долара в някои африкански държави изкарват по цял месец.
Ако някой го смята за нормално?
Защото... някой друг не си е свършил работата, когато още можеше...
'събира' Злото и Доброто, в едно..
затова, и тези Световни Архитекти, не ''изтърват'' Властта,и кокала, и
контрола / и ПАРИТЕ, и парите ))
защото, ТЕ,играят и на 'двата фронта''...
Теза- Антитеза- Синтез а...анадък ?)
а, вие се делите ,на ' наши и ваши'..
смешковци, такива...
цитирайзатова, и тези Световни Архитекти, не ''изтърват'' Властта,и кокала, и
контрола / и ПАРИТЕ, и парите ))
защото, ТЕ,играят и на 'двата фронта''...
Теза- Антитеза- Синтез а...анадък ?)
а, вие се делите ,на ' наши и ваши'..
смешковци, такива...
12.
notfun -
който има дуХовен потенциал, никога, няма, да фалира.такава е Еволюцията..
31.12.2022 11:15
31.12.2022 11:15
другите ''придобивки'',са просто..подправки.) атрибути, по Пътя..
10. dobrodan - Разбира се, в едно нещо Маркс е напълно прав - всичко на този свят
10:35
се свежда до материален интерес.
Тези, които не мислят само за пари, оцеляваме по някакво чудо :).
Е, аз знам, че не всичко е пари. Познавам и други, които са го разбрали.
Обаче.
Не е толкова лошо да се родиш беден.
Не е толкова лошо и да умреш беден.
Защо обаче трябва да си беден в промеждутъка?
Маркс е излъгал типично по еврейски - ще има за всички :), това е лъжа.
Дори не говорим дали ще е по равно за всички.
цитирай10. dobrodan - Разбира се, в едно нещо Маркс е напълно прав - всичко на този свят
10:35
се свежда до материален интерес.
Тези, които не мислят само за пари, оцеляваме по някакво чудо :).
Е, аз знам, че не всичко е пари. Познавам и други, които са го разбрали.
Обаче.
Не е толкова лошо да се родиш беден.
Не е толкова лошо и да умреш беден.
Защо обаче трябва да си беден в промеждутъка?
Маркс е излъгал типично по еврейски - ще има за всички :), това е лъжа.
Дори не говорим дали ще е по равно за всички.
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

